sumo - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Interactive Traffic Light
tr: İnteraktif Trafik Işığı

en: Research intersection Ingolstadt
tr: Araştırma kavşağı Ingolstadt

en: Simple Junction
tr: Basit Bağlantı

en: Simple Junction (Demo)
tr: Basit Bağlantı (Demo)

en: Four Junctions
tr: Dört Kavşak

en: Six Junctions
tr: Altı Kavşak

en: 3D Junction Virtual World
tr: 3D Kavşak Sanal Dünyası

en: 3D Junction OpenStreetMap
tr: 3D Kavşak OpenStreetMap

en: Highway Ramp
tr: Otoyol Rampası

en: Combined Highway On and Off Ramp
tr: Kombine Otoyol Açık ve Kapalı Rampası

en: Corridor
tr: Koridor

en: Highway Ramp A10
tr: Otoyol Rampası A10

en: Demand Responsive Transport (new)
tr: Talebe Duyarlı Taşımacılık (yeni)

en: DRT - Advanced (new)
tr: DRT - Gelişmiş (yeni)

en: Highscore
tr: Yüksek skor

en: Reset Highscore
tr: Yüksek Skoru Sıfırla

en: German
tr: Almanca

en: English
tr: İngilizce

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: French
tr: Fransızca

en: Chinese (simplified)
tr: Çince (basitleşdirilmiş)

en: Chinese (traditional)
tr: Çince (geleneksel)

en: Quit
tr: Çıkış

en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: Your Score
tr: Puanın

en: Continue
tr: Devam Et
