sumo - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Interactive Traffic Light
ru: Интерактивный светофор

en: Railway Control
ru: Управление железной дорогой

en: Railway Control (Demo)
ru: Управление железной дорогой (Демо)

en: Research intersection Braunschweig (Demo)
ru: Исследовательский перекрёсток Брауншвейг (Демо)

en: Research intersection Ingolstadt
ru: Исследовательский перекрёсток Ингольштадт

en: Simple Junction
ru: Простой перекрёсток

en: Simple Junction (Demo)
ru: Простой перекрёсток (Демо)

en: Four Junctions
ru: Четыре перекрёстка

en: Six Junctions
ru: Шесть перекрёстков

en: Prof. Kühne
ru: Проф. Кюне

en: 3D Junction Virtual World
ru: 3D-перекрёсток виртуальный мир

en: 3D Junction OpenStreetMap
ru: 3D-перекрёсток OpenStreetMap

en: Highway Ramp
ru: Съезд с автомагистрали

en: Combined Highway On and Off Ramp
ru: Комбинированный въезд и съезд с автомагистрали

en: Corridor
ru: Коридор

en: Highway Ramp A10
ru: Съезд с автомагистрали A10

en: Demand Responsive Transport (new)
ru: Транспорт по требованию (новый)

en: DRT - Advanced (new)
ru: DRT — Продвинутый (новый)

en: DRT - Demo
ru: DRT — Демо

en: Highscore
ru: Рекорды

en: Reset Highscore
ru: Сбросить рекорды

en: German
ru: Немецкий

en: English
ru: Английский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: French
ru: Французский

en: Chinese (simplified)
ru: Китайский (упрощённый)

en: Chinese (traditional)
ru: Китайский (традиционный)

en: Quit
ru: Выход

en: Congratulations!
ru: Поздравляем!

en: Your Score
ru: Ваш счёт

en: Continue
ru: Продолжить
