sumo - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Interactive Traffic Light
pt: Semáforo Interativo

en: Railway Control
pt: Controle de Ferrovia

en: Railway Control (Demo)
pt: Controle de Ferrovia (Demo)

en: Research intersection Braunschweig (Demo)
pt: Pesquisa de interseção Braunschweig (Demo)

en: Research intersection Ingolstadt
pt: Pesquisa de interseção Ingolstadt

en: Simple Junction
pt: Cruzamento Simples

en: Simple Junction (Demo)
pt: Cruzamento Simples (Demo)

en: Four Junctions
pt: Quatro Cruzamentos

en: Six Junctions
pt: Seis Cruzamentos

en: 3D Junction Virtual World
pt: Mundo Virtual com Cruzamentos 3D

en: 3D Junction OpenStreetMap
pt: Cruzamento 3D OpenStreetMap

en: Highway Ramp
pt: Alça de Acesso

en: Combined Highway On and Off Ramp
pt: Alça Combinada de Acesso e Saída de Rodovia

en: Corridor
pt: Corredor

en: Highway Ramp A10
pt: Alça de Acesso A10

en: Demand Responsive Transport (new)
pt: Transporte sob Demanda (Novo)

en: DRT - Advanced (new)
pt: DRT - Avançado (Novo)

en: Highscore
pt: Pontuação

en: Reset Highscore
pt: Reiniciar Pontuação

en: German
pt: Alemão

en: English
pt: Inglês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: French
pt: Francês

en: Chinese (simplified)
pt: Chinês (Simplificado)

en: Chinese (traditional)
pt: Chinês (Tradicional)

en: Quit
pt: Sair

en: Congratulations!
pt: Parabéns!

en: Your Score
pt: Sua Pontuação

en: Continue
pt: Continuar
