sumo - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Interactive Traffic Light
id: Lampu Lalu Lintas Interaktif

en: Railway Control
id: Kendali Rel Kereta

en: Railway Control (Demo)
id: Kendali Rel Kereta (Demo)

en: Research intersection Braunschweig (Demo)
id: Persimpangan Riset Braunschweig (Demo)

en: Research intersection Ingolstadt
id: Persimpangan Riset Ingolstadt

en: Simple Junction
id: Persimpangan Sederhana

en: Simple Junction (Demo)
id: Persimpangan Sederhana (Demo)

en: Four Junctions
id: Empat Persimpangan

en: Six Junctions
id: Enam Persimpangan

en: 3D Junction Virtual World
id: Persimpangan 3D Dunia Virtual

en: 3D Junction OpenStreetMap
id: Persimpangan 3D OpenStreetMap

en: Highway Ramp
id: Rampa Jalan Tol

en: Combined Highway On and Off Ramp
id: Gabungan Rampa Masuk dan Keluar Jalan Tol

en: Corridor
id: Koridor

en: Highway Ramp A10
id: Rampa Jalan Tol A10

en: Demand Responsive Transport (new)
id: Transportasi Tanggap Permintaan (baru)

en: DRT - Advanced (new)
id: DRT - Lanjutan (baru)

en: Highscore
id: Skor Tertinggi

en: Reset Highscore
id: Atur Ulang Skor Tertinggi

en: German
id: Jerman

en: English
id: Inggris

en: Italian
id: Italia

en: Spanish
id: Spanyol

en: French
id: Prancis

en: Chinese (simplified)
id: Tionghoa (sederhana)

en: Chinese (traditional)
id: Tionghoa (tradisional)

en: Quit
id: Keluar

en: Congratulations!
id: Selamat!

en: Your Score
id: Nilai Anda

en: Continue
id: Lanjutkan
