sumo - en to hu translation catalogue (103 entries)

en: Reading input
hu: Bemenet olvasása

en: Consolidating statistics
hu: Statisztikák összevonása

en: Building street representation
hu: Utcaábrázolás építése

en: Generating work positions
hu: Munkahelyi pozíciók létrehozása

en: Building bus lines
hu: Buszvonalak építése

en: Generating population
hu: Népesség létrehozása

en: Allocating schools
hu: Iskolák kiosztása

en: Allocating work places
hu: Munkahelyek kiosztása

en: Allocating car places
hu: Autóhelyek kiosztása

en: Edge '%' is not known.
hu: A(z) „%” éle ismeretlen.

en: Unknown bus station '%'.
hu: A(z) „%” buszállomás ismeretlen.

en: Use FILE as SUMO-network to create trips for
hu: Használja a FILE parancsot SUMO-hálózatként az alábbi utak létrehozásához:

en: Loads the SUMO-statistics FILE
hu: Betölti a SUMO-statistics FILE-fájlt

en: Write generated trips to FILE
hu: Létrehozott utazások írása a FILE-fájlba

en: Sets the time of beginning of the simulation during the first day (in seconds)
hu: Beállítja a szimuláció kezdetének időpontját az első napon (másodpercben)

en: Sets the time of ending of the simulation during the last day (in seconds)
hu: Beállítja a szimuláció befejezésének időpontját az utolsó napon (másodpercben)

en: Sets the duration of the simulation in days
hu: Beállítja a szimuláció időtartamát (napokban)

en: Missing definition of network to load!
hu: Hiányzik a betöltendő hálózat meghatározása!

en: The network file '%' could not be accessed.
hu: A(z) „%” hálózati fájl nem érhető el.

en: Loading net
hu: Hálózat betöltése

en: Deprecated vehicle classes '%' in input network.
hu: A(z) „%” elavult járműosztályokat a bemeneti hálózatban.

en: Generates trips of persons throughout a day for the microscopic, multi-modal traffic simulation SUMO.
hu: Napi utazások létrehozása a mikroszkopikus, multimodális SUMO közlekedési szimulációhoz.

en: Loaded % edges.
hu: % él betöltve.

en: No street that allows passenger vehicles found in this city.
hu: Ebben a városban nem található olyan utca, ahol személygépjárművek közlekedhetnek.

en: Work position already occupied. Cannot give it to another adult.
hu: A munkahely már foglalt. Nem adhatja át másik felnőttnek.

en: At least one value lies beyond given time boundaries.
hu: Legalább egy érték túl van a megadott időhatárokon.

en: At least one line does not contain the correct number of columns.
hu: Legalább egy sor nem a megfelelő számú oszlopot tartalmazza.

en: Missing routes for detector '%'.
hu: Hiányzó útvonalak a(z) „%” érzékelőhöz.

en: Detector '%' has no routes!?
hu: A(z) „%” érzékelőnek nincsenek útvonalai‽

en: Could not add detector '%' (probably the id is already used).
hu: Nem sikerült hozzáadni a(z) „%” érzékelőt (valószínűleg az azonosító már használatban van).

en: Loads the SUMO-network FILE
hu: SUMO-hálózat betöltése a FILE-fájlból

en: Loads detector descriptions from FILE
hu: Érzékelőleírások betöltése a FILE-fájlból

en: Loads detector flows from FILE(s)
hu: Érzékelőfolyamokat betöltése a FILE-fájl(ok)ból

en: Saves computed routes to FILE
hu: Számított útvonalak mentése FILE-fájlba

en: Forces dfrouter to compute routes for in-between detectors
hu: A dfrouter funkció kényszerítése a érzékelők közötti útvonalak kiszámításához

en: Saves typed detectors to FILE
hu: Beírt érzékelők mentése FILE-fájlba

en: Saves detector positions as pois to FILE
hu: Érzékelőhelyek mentése fontos helyekként a FILE-fájlban

en: Saves emitter definitions for source detectors to FILE
hu: Vezérlődefiníció mentése a forrásérzékelőhöz a FILE-fájlba

en: Add vehicle types to the emitters file (PKW, LKW)
hu: Járműtípusok hozzáadása a kibocsátó fájlhoz (PKW, LKW)

en: Write generated vehicle types into separate FILE instead of including them into the emitters-output
hu: Létrehozott járműtípusok mentése külön FILE-fájlokba, ahelyett, hogy azokat a kibocsátó-kimenetbe foglalná

en: Saves emitter positions as pois to FILE
hu: Kibocsátóhelyeket mentése fontos helyekként a FILE-fájlba

en: Saves variable seed sign definitions for sink detectors to FILE
hu: Menti a változó magjel-definíciókat a fogadóérzékelőkhöz a FILE-fájlba

en: Saves rerouter definitions for sink detectors to FILE
hu: Újraútválasztó-definíciós mentése fogadóvezérlőkhöz a FILE-fájlba

en: Write induction loop definitions for the given detector positions to FILE
hu: Írja be az indukciós ismétlés definíciókat az adott vezérlőhelyekhez a FILE-fájlba

en: Add source detectors to the validation output
hu: Forrásészlelők hozzáadása az érvényesítési kimenethez

en: Derive missing flow values from upstream or downstream (not working!)
hu: Hiányzó folyamatértékek származtatása felfelé irányuló vagy lefelé irányuló értékekből (nem működik!)

en: Switches to highway-mode
hu: Átvált autópálya módba

en: Only warn about unparseable detectors
hu: Csak értelmezhetetlen észlelők figyelmeztetése

en: Recomputes detector types even if given
hu: Újraszámítja az észlelőtípusokat, még ha adott is

en: Recomputes routes even if given
hu: Újraszámítja az útvonalakat, még ha adott is

en: Keeps routes even if they have exhausted max-search-depth
hu: Útvonalak megtartása akkor is, ha kimerítette a max-search-depth (legfeljebb keresési mélységet)

en: Keeps routes even if a shorter one exists
hu: Útvonalak megtartása akkor is, ha van egy rövidebb útvonal

en: Number of edges to follow a route without passing a detector
hu: Azok az élek száma, amelyeken egy útvonalat kell követni anélkül, hogy egy érzékelőt elhaladnának

en: Writes only emission times
hu: Csak a kibocsátási idők írása

en: Do not route on these edges
hu: Ne közlekedjen ezeken az éleken

en: Only route on edges allowing the given vclass
hu: Csak az adott vclass-járműosztályt megengedő éleken közlekedjen

en: Allow turnarounds as route continuations
hu: Megfordulások engedélyezése az útvonal folytatásaként

en: Minimum distance in meters between start and end node of every route
hu: A legkisebb távolság minden útvonal kezdő és végpontja között (méterben)

en: generate random departure times for emitted vehicles
hu: Véletlenszerű indulási időpontok létrehozása a kibocsátott járművek számára

en: Multiply flow times with TIME to get seconds
hu: Szorozza meg a folyamatot a TIME értékkel, hogy megkapja az értéket (másodpercben)

en: Subtracts TIME seconds from (scaled) flow times
hu: Kivonja a TIME másodpercet a (méretezett) folyamati időkből

en: Expected distance between two successive data sets
hu: Várható távolság két egymást követő adatkészlet között

en: Write calibrators to FILE
hu: Kalibrátorok írjása a FILE-fájlba

en: Include routes in the output which have no vehicles
hu: Olyan útvonalakat adjon meg a kimenetben, amelyeken nincsenek járművek

en: Checks whether detectors with calculated flow 0 can attract additional traffic
hu: Ellenőrzi, hogy a 0 számított áramlással rendelkező észlelők vonzhatnak-e további forgalmat

en: Removes empty detectors from the list
hu: Eltávolítja az üres észlelőket a listáról

en: Whether edges with unknown status can prevent an edge from becoming a source
hu: Az ismeretlen állapotú élek megakadályozhatják-e, hogy egy él forrássá váljon

en: Try to determine further inflows to an inbetween detector when computing split probabilities
hu: Próbálja meg meghatározni a további beáramlásokat egy köztes észlelőhöz a felosztási valószínűségek kiszámításakor

en: Scale factor for flows
hu: Az áramlások léptéktényezője

en: Assigns a default depart lane
hu: Alapértelmezett indulási sáv hozzárendelése

en: Assigns a default depart position
hu: Alapértelmezett indulási hely hozzárendelése

en: Assigns a default depart speed
hu: Alapértelmezett indulási sebesség hozzárendelése

en: Assigns a default arrival lane
hu: Alapértelmezett érkezési sáv hozzárendelése

en: Assigns a default arrival position
hu: Alapértelmezett érkezési hely hozzárendelése

en: Assigns a default arrival speed
hu: Alapértelmezett érkezési sebesség hozzárendelése

en: The default speed deviation of vehicles
hu: Járművek alapértelmezett sebességeltérése

en: Defines the begin time; Previous defs will be discarded
hu: Meghatározza a kezdési időpontot; A korábbi meghatározásokat elveti

en: Defines the end time; Later defs will be discarded; Defaults to one day
hu: Meghatározza a befejezési időt; A későbbi meghatározásokat elveti; Alapértelmezés szerint egy nap

en: Could not close route for '%'
hu: Nem sikerült lezárni az útvonalat a következőhöz: %

en: Detector '%' has no flows.
     Trying to rebuild.
hu: A(z) „%” észlelőnek nincs folyamata.
     Újraépítési kísérlet.

en: The emitters have no routes; use in combination with a network
hu: Kibocsátók nincsenek útvonalak; hálózattal kombinálva használható

en: Writing emitters
hu: Kibocsátók mentése folyamatban van

en: Writing emitter pois
hu: Kibocsátói fontos helyek mentése folyamatban van

en: The probability of keeping the old route
hu: Régi útvonal megtartásának valószínűsége

en: Keep traffic flows of all time slots in the net
hu: Forgalom megtartása az összes időrés a hálózaton

en: Keep only the last INT periodic state files
hu: Csak az utolsó INT időszakos állapotfájl megtartása

en: Trying to set into the battery device of vehicle '%' an invalid % (%).
hu: Érvénytelen % (%) megpróbál beállítani a(z) „%” jármű akkumulátor-eszközébe.

en: Cannot keep destination edge '%' for vehicle '%' due to closed edges. Terminating route.
hu: A(z) „%” jármű „%” céléle nem tartható meg a zárt élek miatt. Útvonal befejezése.

en: Read edge-type defs from FILE
hu: Éltípus definíciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Read XML-node defs from FILE
hu: XML-csomópont definíciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Read XML-edge defs from FILE
hu: XML-éldefiníciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Read XML-connection defs from FILE
hu: XML-kapcsolat definíciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Read XML-traffic light defs from FILE
hu: XML-közlekedési lámpa definíciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Read XML-type defs from FILE
hu: XML-típusdefiníciók olvasása a(z) FILE-fájlból

en: Trying to set the effort for the unknown edge '%'.
hu: Megpróbálja beállítani az erőfeszítést az ismeretlen „%” élhez.

en: Trying to set the travel time for the unknown edge '%'.
hu: Megpróbálja beállítani az utazási időt az ismeretlen „%” élhez.

en: Trying to specify detector's lane by the given id since the argument 'lane' is missing.
hu: Megpróbálja megadni az érzékelő sávját a megadott azonosítóval, mivel az argumentum „sáv” hiányzik.

en: Trying to set a weight for the unknown edge '%'.
hu: Súlyt próbál beállítani az ismeretlen „%” élhez.

en: Interrupt signal received, trying to exit gracefully.
hu: Megszakítási jel érkezett, kecsesen próbál kilépni.

en: Trying to subtract PositionVectors of different lengths.
hu: Megpróbálja kivonni a különböző hosszúságú helyvektorokat.

en: Trying to add resistor element into the overhead wire circuit with resistance < 1e-6.
hu: Ellenállás elemet próbálnak hozzáadni a felsővezeték áramköréhez < 1e-6 ellenállással.

en: Trying to add resistor element into the overhead wire circuit with resistance < 0.
hu: Ellenálláselem hozzáadása a felsővezeték áramköréhez < 0 ellenállással.

en: Trying to get undefined % attribute '%' in SUMOBaseObject '%'
hu: Nem definiált % attribútum „%” beszerzése a(z) „%” SUMOBaseObject-objektumban
