sumo - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Interactive Traffic Light
de: Interaktives Ampelspiel

en: Railway Control
de: Eisenbahnsteuerung

en: Railway Control (Demo)
de: Eisenbahnbetrieb (Demo)

en: Research intersection Braunschweig (Demo)
de: Forschungskreuzung Braunschweig (Demo)

en: Research intersection Ingolstadt
de: Forschungskreuzung Ingolstadt

en: Simple Junction
de: Einfache Kreuzung

en: Simple Junction (Demo)
de: Einfache Kreuzung (Demo)

en: Four Junctions
de: Vier Kreuzungen

en: Six Junctions
de: Sechs Kreuzungen

en: 3D Junction Virtual World
de: 3D Forschungskreuzung Virtuelle Welt

en: 3D Junction OpenStreetMap
de: 3D Forschungskreuzung OpenStreetMap

en: Highway Ramp
de: Autobahnauffahrt

en: Combined Highway On and Off Ramp
de: Kombinierte Autobahnauf- und -abfahrt

en: Corridor
de: Strecke

en: Highway Ramp A10
de: A10 KW

en: Demand Responsive Transport (new)
de: Bedarfsbus (neu)

en: DRT - Advanced (new)
de: Bedarfsbus für Fortgeschrittene (neu)

en: DRT - Demo
de: Bedarfsbus - Demo

en: Highscore
de: Bestenliste

en: Reset Highscore
de: Bestenliste zurücksetzen

en: German
de: Deutsch

en: English
de: Englisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: French
de: Französisch

en: Chinese (simplified)
de: Chinesisch (vereinfacht)

en: Chinese (traditional)
de: Chinesisch (traditionell)

en: Quit
de: Beenden

en: Congratulations!
de: Glückwunsch!

en: Your Score
de: Deine Punkte

en: Continue
de: Weiter
