sumo - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Reading input
cs: Čtení vstupu

en: Consolidating statistics
cs: Statistiky konsolidace

en: Building street representation
cs: Vytváření reprezentace ulice

en: Building bus lines
cs: Vytváření autobusových linek

en: Generating population
cs: Generování populace

en: Allocating schools
cs: Přidělování škol

en: Allocating work places
cs: Přidělování pracovišť

en: Allocating car places
cs: Přidělování parkovacích míst

en: Edge '%' is not known.
cs: Hrana '%' není známá.

en: Unknown bus station '%'.
cs: Neznámá autobusová zastávka '%'.

en: Loading net
cs: Načítání sítě

en: collision
cs: kolize

en: Reason:
cs: Důvod:

en: Interrupted.
cs: Přerušeno.

en: Loading of % failed.
cs: Načítání % selhalo.

en: Summary:
cs: Souhrn:

en: Warning:
cs: Varování:

en: Error:
cs: Chyba:

en: Usage:
cs: Použití:
