sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Edit on GitHub
tr: GitHub'da Düzenle

en: Edit on Bitbucket
tr: Bitbucket'ta Düzenle

en: Edit on GitLab
tr: GitLab'ta Düzenle

en: View page source
tr: Sayfa kaynağını görüntüle

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
tr: Oluşturma

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
tr: Gözden geçirme

en: Last updated on %(last_updated)s.
tr: Son olarak %(last_updated)s tarihinde güncellendi.

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documenation
en: theme
tr: tema

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
tr: kullanılarak %(readthedocs_web)s tarafından sağlanmasıyla oluşturuldu

en: Search within %(docstitle)s
tr: %(docstitle)s içinde ara

en: About these documents
tr: Bu belgeler hakkında

en: Index
tr: Dizin

en: Search
tr: Arama

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
tr: Arama işlevselliğini etkinleştirmek için lütfen JavaScript'i etkinleştirin.

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
tr: Aramanız hiçbir belgeyle eşleşmedi. Lütfen tüm kelimelerin doğru yazıldığından ve yeterli kategori seçtiğinizden emin olun.

en: Search docs
tr: Belgeleri arayın

en: Versions
tr: Sürümler

en: Downloads
tr: İndirmeler

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
tr: Read the Docs Üzerinde

en: Project Home
tr: Proje Ana Sayfa

en: Builds
tr: Oluşturmalar
