sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to es translation catalogue (30 entries)

en: Edit on GitHub
es: Editar en GitHub

en: Edit on Bitbucket
es: Editar en Bitbucket

en: Edit on GitLab
es: Editar en GitLab

en: View page source
es: Ver código fuente de la página

en: Previous
es: Anterior

en: Next
es: Siguiente

note: This is an ARIA section label for the footer section of the page.
en: Footer
es: Pie de página

en: &#169; <a href="%(path)s">Copyright</a> %(copyright)s.
es: &#169; <a href="%(path)s">Derechos de autor</a> %(copyright)s.

en: &#169; Copyright %(copyright)s.
es: &#169; Derechos de autor %(copyright)s.

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
es: Compilación

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
es: Revisión

en: Last updated on %(last_updated)s.
es: Actualizado por última vez el %(last_updated)s.

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
es: Compilado con %(sphinx_web)s usando un

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documenation
en: theme
es: tema

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
es: proporcionado por %(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
es: Buscar en %(docstitle)s

en: About these documents
es: Sobre esta documentación

en: Index
es: Índice

en: Search
es: Búsqueda

en: Copyright
es: Derechos de autor

en: Logo
es: Logotipo

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
es: Por favor, active JavaScript para habilitar la funcionalidad de búsqueda.

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
es: Resultados de la búsqueda

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
es: Su búsqueda no coincide con ningún documento. Por favor, asegúrese de que todas las palabras estén correctamente escritas y que usted haya seleccionado las suficientes categorías.

en: Search docs
es: Buscar documentos

en: Versions
es: Versiones

en: Downloads
es: Descargas

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
es: En Read the Docs

en: Project Home
es: Página de Proyecto

en: Builds
es: Compilaciones
